Miss Wrocławia

O konkursie

Konkurs Miss Polonia należy do najstarszych tego typu imprez na świecie i jest  starszy od najbardziej dziś znanych "Miss World" i "Miss Universe" o ponad dwadzieścia lat. Autorem nazwy konkursu: "Miss Polonia" jest literat Tadeusz Boy-Żeleński.

Miss Polonia daje szansę podróżowania, pokazania się światu,  zaistnienia w mediach, filmie, telewizji, na scenie i estradzie czy na wybiegu, a  nawet... w biznesie i polityce. Że jest to możliwe pokazują przykłady Anety  Kręglickiej, Małgorzaty Rożnieckiej, Ewy Wachowicz, Alicji Bobrowskiej, Bogny  Sworowskiej, Renaty Gabryjelskiej, Joanny Michalskiej, Ilony Felicjańskiej,  Magdaleny Jaworskiej, Renaty Fatli, Marzenny Wolskiej, Joanny Gapińskiej, Brygidy Bziukiewicz, Agnieszki Zielińskiej, Marty Matyjasik, Karoliny Gorazdy, Katarzyny Borowicz, i wielu innych laureatek i finalistek konkursu Miss  Polonia.

Konkurs ten to najstarszy, największy, najbardziej renomowany i prestiżowy  konkurs piękności w Polsce. Jedyny, który posiada licencję najsłynniejszych  światowych konkursów piękności. Biorąc w nich udział, piękne Polki promują nasz  kraj i godnie reprezentują urodę jego mieszkanek oraz przysparzają splendoru konkursowi Miss Polonia.

Corocznie w konkursie Miss Polonia bierze udział od tysiąca do kilku tysięcy uczestniczek. W historii, którą przedstawiliśmy wymienionych jest  zaledwie kilkadziesiąt, tych najbardziej utytułowanych, lecz pamiętamy przecież także i o tych,  które nie trafiły na najwyższe podium, ale wspaniale zaistniały w konkursach regionalnych, stając się lokalnymi bohaterkami, czerpiąc satysfakcję z  wielu spotkań z publicznością, z udziału w koncertach, imprezach regionalnych i charytatywnych. Konkurs często staje się dla wielu  wspaniałych dziewcząt przyczynkiem do startu w dorosłe życie,  motywacją do osiągnięcia sukcesu, pretekstem do pracy nad sobą, obudzeniem chęci doskonalenia się, zdobywania wiedzy, bycia kimś potrzebnym i  pożytecznym...
Ideały prawdziwie i wszechstronnie pięknej młodej Polki, ciekawej życia, aktywnej  i przebojowej, aspirującej do miana nowoczesnej, a jednocześnie subtelnej i delikatnej w swej kobiecości, są przez konkurs Miss Polonia szanowane i podkreślane od samego początku. Wszak mimo upływu prawie 80 lat, mimo zmieniających się mód, strojów czy fryzur, ideał w zmodyfikowanej  jedynie formie pozostaje taki sam.

Rekreatywa Group organizuje wybory Miss Polonia Wrocławia od 2008 roku.