Miss Wrocławia

Autoserwis Dolny Śląsk oficjalnie został partnerem Wrocławskich Wyborów Miss Polonia 2012

17.05.2012

Więcej o naszym nowym partnerze :

 

 

Firma Autoserwis Dolny Śląsk LM powstała w 1991 roku. Podpisanie umowy spółki nastąpiło w dniu 25 październka 1991 roku. W styczniu 1992 firma rozpoczęła swoją działalność we Wrocławiu przy ulicy Daszyńskiego, gdzie mieściły się biura zarządu, stacja serwisowa oraz sklep z częściami zamiennymi. Sprzedaż samochodów odbywała się na terenie obiektu przy ulicy Braniborskiej 34. Firma w chwili rozpoczęcia działalności nie posiadała własnych obiektów, dlatego dzierżawiła obiekt przy ulicy Daszyńskiego od firmy "Interpax" oraz obiekt przy ulicy Braniborskiej od firmy "Wrobis".

W chwili rozpoczęcia działalności zatrudniono pracowników z przedsiębiorstwa, które uprzednio prowadziło sprzedaż samochodów. Na początku prowadzono sprzedaż samochodów: Polonez, Fiat, Skoda, Suzuki Maruti, a także importowane z firmy Opel Muehlbauer samochody marki Opel. Pracownicy stacji obsługi zostali przyjęci do firmy z przedsiębiorstwa "Interpax", które prowadziło obsługę samochodów Renault. Stan zatrudnienia w chwili otwarcia wynosił 20 osób.

W lipcu 1993 roku firma dokonała zakupu gruntu pod budowę nowego punktu dealerskiego we Wrocławiu przy ulicy Karkonoskiej 50.

W marcu 1994 roku firma otrzymała decyzję Prezydenta Miasta Wrocławia zezwalającą na budowę "Centrum Rozwoju i Sprzedaży i Obsługi samochodów firmy Opel AG" przy ulicy Karkonoskiej we Wrocławiu. 24 marca rozpoczyna się realizacja inwestycji. Budowy nowej siedziby podejmuje się firma "Budexpol".

28 lutego to termin zakończenia budowy i przekazania centrum do eksploatacji. Uroczyste otwarcie przez Dyrektora Naczelnego GM Poland nastąpiło 21 kwietnia 1995 roku. Od tego czasu nastąpił bardzo dynamiczny wzrost sprzedaży samochodów i usług w naszej firmie.

Obecnie w naszej firmie jest zatrudnionych 83 osoby. Uruchomiliśmy magazyn wysokiego składowania części zamiennych, halę napraw blacharskich z laserowym stanowiskiem kontroli pojazdów.